XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Października 2022

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Dzisiaj – z racji Dnia Papieskiego w naszej Parafii sprzedawane są kremówki. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wyjazdów dla ministrantów.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– PONIEDZIAŁEK św. Ignacego Antiocheńskiego, bp. i m.

– WTOREK święto św. Łukasza Ewangelisty

– CZWARTEK św. Jana Kantego

– SOBOTA św. Jana Pawła II, papieża

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę lub rodzinę.

5. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. W sobotę pracowali: Katarzyna Gołębiowska, Renata Dąbrowska, Anna Zarzycka, Teresa Głuszek, Anna Kwiecień, Teresa Kwiecień, Jolanta Szczukiewicz, Aneta Kwiecień. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 80 zł.
W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

6. Rektor WSD Kielcach dr hab. Paweł Tambor dziękuje za przeprowadzony
w naszej parafii Dzień Seminaryjny i zapewnia o wdzięczności za wszelkie modlitwy oraz ofiary – zebrano na rzecz seminarium 5.636 zł.

7. Ks. Proboszcz przebywa na rekolekcjach kapłańskich – w związku z tym do dnia 19 października – kancelaria parafialna czynna tylko od godz.16.00  do 17.00.                                                       

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

10. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 Października 2022
Przewiń na górę