XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 Października 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. Przeżywamy Parafialny Dzień Seminaryjny — wraz z ks. Rektorem WSD ks. dr hab. Paweł Tamborem i diakonem  Hubertem Królem  modlimy się w intencjach naszej duchownej Uczelni, dziękujemy Bogu za księży pochodzących i pracujących w naszej parafii oraz prosimy Boga  o nowe i święte powołania  do życia w Chrystusowym Kapłaństwie. Dzisiejsza  taca przeznaczona jest na cele Seminarium.

Dzisiaj  Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz. 16.00 i Nabożeństwie Różańcowym. Zapraszamy!

3. Serdeczne Bóg zapłać p. Dyrektorowi  Sławomirowi Wójcikowi i pracownikom warsztatów Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku pod kierownictwem p. Wiesława Buckiego za  zawieszenie barokowych lamp wiecznych w kościele i zdemontowanie naszych  kinkietów –które idą do renowacji.. Serdeczne Bóg zapłać dla p. Jerzego Rysiaka za połączenia elektryczne lamp.

4. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W niedzielę 16 października czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W piątek o godz. 19.30  wspólnota W mocy Ducha zaprasza na Mszę św. wotywną O Duchu Świętym i uwielbienie.

5. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
W przyszłą Niedziele z okazji Dnia Papieskiego po Mszach Świętych ministranci wraz z ks. Pawłem będę rozprowadzać papieskie kremówki. Pieniądze będę przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu feryjnego do ministrantów. Serdecznie Zapraszamy.

7. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra zaprasza na pielgrzymkę ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA-Śladami Pana Jezusa i Narodu Wybranego

Termin: 27.06 – 04.07.2023r. –  CENA: 2100 PLN + 1000 USD. Bliższe informację w zakrystii – wyjazd  pilotuje – siostra Gracjana.       

8. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Wiesława Styczeń; Marian Styczeń; Alicja Pietrzyk; Danuta Maj; Teresa Dąbrowska. Bóg zapłać za pracę o ofiarę 40zł.

 W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

 9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej : Nowy Gość Extra -Dotyk Miłosierdzia =cena 12 zł    

11. Ks. Proboszcz wyjeżdża na rekolekcje kapłańskie – w związku z tym do dnia 19 października -kancelaria parafialna czynna tylko od godz.16.00  do 17.00.                                                        

12.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom.                                                                             

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 Października 2022
Przewiń na górę