XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 Września 2023 r.

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku kościelnym. Módlmy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże Przykazania zasłużyli na życie wieczne.

2. Serdeczne Bóg zapłać składamy uczestnikom 24 – tego Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż – wraz  z  przewodnikiem ks. Pawłem Foderowiczem, którzy ofiarnie i pobożnie uczcili relikwie Świętego Krzyża.

3. Czwartek, 28 września w ramach akcji duszpasterskiej: „Koronka na ulicach miasta” wraz ze wspólnotą Legionu Maryi o godzinie 15.00 zapraszamy na rynek naszego miasta na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przemarsz spod Kościoła o 14.45.

4. W niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału
w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

– o godz.12.00. poświęcenie RÓŻAŃCÓW i spotkanie rodziców dzieci komunijnych

Msza Święta po południu o godz. 16.00. – a po niej Nabożeństwo Różańcowe.

5. W sobotę 7 października zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii na Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Jędrzejowa. Zapisy w Zakrystii. Serdecznie Zapraszamy. Plan pielgrzymki w gablocie.

6. Składamy podziękowanieza sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców  Przededworza. Pracowali: Mariola Gwadera, Danuta Musiał, Stanisław Chruściński, Bogdan Piwowarski, Krystyna Sobczyńska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  80 zł. W następną  sobotę 30 września zapraszamy na godz. 9.00. mieszkańców Suchowoli.

7. Ks. Proboszcz jest na urlopie, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano do 29 września.

8. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

 

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 Września 2023 r.
Przewiń na górę