XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 Października 2023 r.

1) „Jak paciorki różańca przesuwają się chwile”. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału  w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św.  o godz. 17.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

2) W poniedziałek-2 października:

 – spotkanie Czcicieli Ducha Świętego po wieczornej Mszy św. i różańcu.

 – Wspólnota „W mocy Ducha” zaprasza na Uwielbienie na godz. 19.30.

3) W poniedziałek- 2 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. 

4) W środę , 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

Błogosławieństwo zwierząt domowych o godz.16.30 -wokół Kościoła -zapraszamy!

5) Czwartek, 5 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca- będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo  o pokój i o  miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

W kaplicy cmentarnej o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa za dusze czyścowe oraz Msza Święta o godz. 17.00. Po Mszy Świętej będzie procesja po cmentarzu.

6) W I piątek -6 października”

 – ks. Paweł pojedzie do chorych, których ma pod swoją opieką, od godz.9.00.

–  okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 16.00 – Msza św. o godz.17.00 i nabożeństwo Różańcowe

7) w I sobotę -7 października – Matki Bożej Różańcowej:

– o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

– o godz.9.00 – pojedziemy z posługą sakramentalną do  chorych.

– wyjazd na spotkanie Róż Różańcowych do Jędrzejowa  o godz. 9.20.  z parkingu przy plebanii.

 

8) W przyszła niedziele będzie Parafialny Dzień Seminaryjny– wraz z klerykami WSD Kielce będziemy dziękować Bogu za księży pochodzących i pracujących w naszej parafii oraz o nowe i święte powołania  do życia w Chrystusowym Kapłaństwie-

Błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych w czasie  Sumy o godz.12.00.

W przyszła niedziele Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz. 16.00  i Nabożeństwie Różańcowym. Zapraszamy!

 

9) Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę.

 

10). Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców                Suchowoli. Pracowali: Rafał Angielski i Barbara Angielska . Bóg zapłać za pracę i ofiarę 50 zł. W następną  sobotę zapraszamy na godz. 9.00. kolejnych mieszkańców Suchowoli.

11.  Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

 Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 Października 2023 r.
Przewiń na górę