XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Października 2022

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Serdeczne Bóg  zapłać Maturzystom z Powiatowego Zespołu Szkół  w Chmielniku, którzy wraz z opiekunami : p. prof. Andrzejem Cupryjakiem-Sochą ,ks. Tomaszem i ks. Piotrem wzięli udział w XXV Pielgrzymce Maturzystów diecezji Kieleckiej  do Matki Bożej Częstochowskiej .

3. Dziękujemy Siostrom:  Franciszce Godlewskiej i Izabeli Iwańskiej z „Koinonii św. Pawła” w Kielcach za przeprowadzenie dla członków  Wspólnoty w mocy Ducha, Kursu Animacji Modlitwy Charyzmatycznej. Liczymy na efekty duchowe pogłębiające nasze życie  parafialne.

4. Serdeczne Bóg zapłać firmie: Skład Budowlany Piotrowscy za pomoc w pracach parafialnych.

5. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy składali  ofiary do puszek  na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,-która pomaga w edukacji dziecii młodzieży z ubogich rodzin -zebrano 3.790 zł i 1 euro. Bóg zapłać tym, którzy tę zbiórkę przeprowadzili.

6. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

7. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych -Msze św. w Kościele 7.00-8.30-16.00..

O godz.10.00 Msza św. na cmentarzu, potem Różaniec za zmarłych i procesja po cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych , a po niej ok.12.00 Msza Święta za zmarłych. 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św. w Kościele o godz.6.30 i 18.00; a o godz.12.00 Msza św. na cmentarzu i zapraszamy na procesję po cmentarzu  do czterech stacji  z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę lub rodzinę.

9.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

10. Od jutra będzie już nowa księga intencji  mszalnych na rok 2023 – przyjmujemy zapisy intencji mszalnych osobiście  w kancelarii lub telefonicznie – wysokości intencji mszalnej  to 60 zł, jeżeli ktoś nie ma  tyle, to odprawimy za złożoną ofiarę.

11. Są już Kalendarze Rolnicze na rok 2023-cena jednego 35zł.- odbiór w zakrystii lub kancelarii.

12. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Krystyna Pasternak; Grażyna Gajska; Zofia Sobierajska; Leszek Sobierajski; Piotr Sobierajski ;Beata Sobierajska. Bóg zapłać za pracę o ofiarę 50zł.

W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej

14. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.  Szczęść Boże!!!

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 Października 2022