XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Października 2022

1. Dzisiaj przeżywamy w kościołach poświęconych ,w których data poświęcenia nie jest znana Uroczystość : Rocznicę Poświecenia Kościoła własnego. Dziękując Bogu za Jego Obecność w tym miejscu i wspólnotę wiernych, która gromadzi się w Jego Imię – stanowiąc jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 17.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. -Msze św. w Kościele 7.00-8.30-16.00..

O godz.10.00 Msza św. na cmentarzu, potem Różaniec za zmarłych i procesja po cmentarzu parafialnym z modlitwą za zmarłych , a po niej ok.12.00 -Msza Święta za zmarłych.

We wszystkich Świętych na cmentarzu będzie można składać wypominki za zmarłych oraz Rycerze Kolumba będą kwestować na rzecz renowacji  naszego cmentarza.

Dnia  2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św. w Kościele o godz.6.30 i 17.00; a o godz.12.00 Msza św. na cmentarzu i zapraszamy na procesję po cmentarzu  do czterech stacji  z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

 Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek jak w roku ubiegłym. Za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę. .Za zmarłych wspominanych w wypominkach, będziemy się modlić na nabożeństwie Różańcowym po wieczornej Mszy św. do 8 listopada.

 4. Od 1 do 8  listopada włącznie można  zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

6.Zapraszamy :

– w I czwartek-3 listopada w Kaplicy na cmentarzu  o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa  za dusze czyśćcowe i Msza św. . o godz.17.00.-procesja

-w I piątek spowiedź od godz.16.00.

Wspólnota w mocy Ducha zaprasza na Mszę św. wotywną ku czci Ducha Świętego  oraz uwielbienie, w piątek 4 listopada o godz. 19.30.

7. Serdecznie dziękujemy wrześniowym Pielgrzymom do Medjugorie za ufundowanie dla naszej parafii pięknej  stuły -poświęcimy ja dzisiaj w czasie sumy.

8. Serdecznie dziękujemy Rycerzom Kolumba:

– p. Jerzemu Kłosowskiemu i Zdzisławowi  Dorozowi za prace na rzecz naszej parafii

-oraz p. Włodzimierzowi Hanszke za transport naszych kinkietów do Krakowa do pracowni, gdzie będą regenerowane..

9. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom kwiatów:

-p. Grzegorzowi Ramskiemu z Chmielnika -chryzantemy doniczkowe w kościele i kaplicy na cmentarzu

– Oraz ofiarodawcy kwiatów ciętych. Bóg zapłać!

10. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańca  Śladkowa Małego  p.Józefa Szymanka. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 20 zł.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy  mieszkańców Szyszczyc.

 11. Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł

12.Zostały 2 ostatnie wolne miejsca na Pielgrzymkę do Fatimy w dniach: 31. 01. 2023- 07.02. 2023r. Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji u ks. Pawła

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego świątecznego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 Października 2022
Przewiń na górę