XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 Listopada 2022

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).

2.W poniedziałek -7 listopada spotkanie Czcicieli Ducha Świętego  o godz. 16.00. Rozpocznie się w kaplicy Adoracji a potem ciąg dalszy spotkania  w salce na plebanii i Msza św. o godz.17.00. Zapraszamy!

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej ojczyzny o godz.10.00-Modlitwą naszym będzie przewodniczył ks. dr Sebastian Wieczorek -Notariusz Kurii Diecezjalnej w Kielcach . Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność.

5. Od 2008 roku druga niedziela listopada ma w Kościele w Polsce szczególny charakter Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie stara się zwrócić oczy wiernych  i ich duszpasterzy na stale obecny dramat cierpiących chrześcijan w różnych zakątkach świata. 

W tym roku 13 listopada 2022 roku  wesprzemy duchowo i materialnie ofiarami zebranymi do puszek, ogarniętą wojną Ukrainę.

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Szyszczyc. Pracowali: Jadwiga Rasała; Aneta Sokołowska; Małgorzata Pikuła; Halina Jędrzejewska; Monika Gajek; Grażyna Wójcik . Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 130 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Szyszczyc.

7. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę lub rodzinę.

8. W czasie kwesty przed cmentarzem – 1 listopada zebrano 4 560 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy  tę kwestę przeprowadzili.

9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

10.Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł

11.Na tablicy ogłoszeń przy kościele jest apel Wojewody Świętokrzyskiego i Komendanta Wojewódzkiego PSP dotyczący zachowywania szczególnej ostrożności w okresie grzewczym. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

12.Zostało ostatnie  wolne miejsce na Pielgrzymkę do Fatimy w dniach 31. 01. 2023- 07.02. 2023r. Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji u ks. Pawła.

13. W tym tygodniu pan Organista rozpocznie roznoszenie do naszych domów opłatków na Stół Wigilijny-jako symbol jedności całej naszej Parafii na przyjście Nowonarodzonego Syna Bożego. Opłatki, które będzie roznosił Pan Organista zostaną dzisiaj poświęcone. Ofiara, którą składamy przy tej okazji jest elementem wynagrodzenia jakie otrzymuje Organista od parafian za swoją pracę. W naszej parafii, jak wielu innych parafiach pozostał jeszcze tradycyjny sposób wynagradzania Organisty za pracę- Organista utrzymuje się z ofiar, które otrzymuje od  parafian za posługę w czasie ślubów,  pogrzebów oraz właśnie podczas roznoszenia opłatków, natomiast od Parafii ma zapewnione jedynie ubezpieczenie-ZUS. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie pana Organisty w Waszych domach.

Rzeczą właściwą jest, aby na każdym Wigilijnym Stole był opłatek pobłogosławiony w Kościele parafialnym.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom
i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6 Listopada 2022
Przewiń na górę