XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 Listopada 2022

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się Katecheza  Chrzcielna. Zapraszamy!

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Dzisiaj do puszek zbieramy ofiary na pomoc UKRAINIE..

3. Zapraszamy serdecznie Rodziców/Opiekunów dzieci komunijnych na spotkanie z Księdzem Proboszczem dnia 16 listopada (środa) o godzinie 17.30. w kościele parafialnym. Spotkanie obowiązkowe dla Rodziców.

4. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5. Listopad, to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę lub rodzinę.

6.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy  już zastosowali się do naszej prośby!

7. Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł

8. Zostało ostatnie  wolne miejsce na Pielgrzymkę do Fatimy w dniach 31. 01. 2023- 07.02. 2023r. Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji u ks. Pawła.

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Szyszczyc. Pracowali: Janina Hanszkę; Jolanta Jabłońska; Barbara Wesołowska. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 30 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Szyszczyc.

10.Serdeczne Bóg zapłać Rycerzom Kolumba :

-Panom : Jerzy Kłosowski i Zdzisław Doroz za pracę na rzecz naszej parafii

-Pan Włodzimierz Hanszke -za naprawę  klęczników w Kościele

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 Listopada 2022
Przewiń na górę