XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 Listopada 2023 r.

1). Bóg bogaty w miłosierdzie obdarza nas talentami, chce aby nasz rozwój służył wspólnocie Kościoła, parafii, rodziny… Ten dar Miłości to klimat 7 Światowego Dnia Ubogich,który inspiruje nas do dzielenia się dobrem…”Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,7).Działaj!

2).  Serdeczne Bóg zapłać za zebrane ofiary do puszek na Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie -w wysokości 2 035zł.Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i tym ,którzy te ofiary zbierali czyli Rycerzom Kolumba.

3).  W imieniu organizatorów: Urzędu Miasta i Gminy w Chmielniku oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, informujemy, że  najbliższa  akcja  krwiodawstwa odbędzie się w sobotę25 listopada 2023 r. w godz. 9:00 – 12:00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Chmielniku.

4). W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5). Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Krzysztof Wieczorek; Wiktor Wieczorek; Wojciech Wieczorek; Kamil Wieczorek; Dominika Bęben; Dariusz Bęben. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 50 zł. W sobotę -25 listopada  na godzinę 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego .

6). Listopad,  to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się kartki na wypominki. Wszyscy, którzy będą chcieli włączyć swoich zmarłych do wspólnej modlitwy Kościoła-niech zapiszą w mianowniku na kartce tych zmarłych. Ofiara za wypominek: za jednorazowe dowolna, za roczny jak za Msze Świętą za jedną osobę.

7). Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł i kalendarze misyjne – 7zł

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 Listopada 2023 r.