ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023

1.Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego — Jest to święto patronalne naszych sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia -polecamy Je naszej modlitwie i wdzięczności.

Uroczystości Zesłania Ducha Świętego kończy  się okres Wielkanocny.

2. Parafialna Wspólnota  ,,W mocy Ducha”  w Chmielniku serdecznie zaprasza na „VII Chmielnicki Wieczór Uwielbienia” , który odbędzie się dzisiaj  na Stadionie KS Zenit. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 17.00 , której przewodniczył będzie Ks. Abp Henryk Jagodziński- Nuncjusz Apostolski w Ghanie. O godz. 19.45 wyruszy z kościoła parafialnego uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem. Modlitwa uwielbieniowa potrwa do godz. 22.15 Poprowadzi ją ks. Krzysztof Kralka SAC  wraz z zespołem ,,Poczekalnia Pana Boga”. Gościnnie wystąpi schola ,,W górę serca”. Świadectwo wygłosi Zbigniew Kacprzak ze wspólnoty ,,Głos Pana”. Zapraszamy.

3. W poniedziałek -święto NMP Matki Kościoła-Msze św. o godz.6.30-12.00-18.00. Będziemy wypraszać  orędownictwa Matki Kościoła  w naszych codziennych potrzebach. Zapraszamy! Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.

4. W czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana .Naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc w realizowania ich powołania. Będziemy się tez modlić o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i konsekrowanego.

-W czwartek -1 czerwca -Dzień dziecka-  rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 W I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  o godz.18.00 i nabożeństwo Czerwcowe oraz procesja po cmentarzu.

-w piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.00

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

6. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy– odpust w Kościółku Świętej Trójcy. Uroczystą sumę – przy kościółku o godz.12.00 – będzie sprawował ks. dr Piotr Muszyński -Notariusz Sądu Biskupiego  w Kielcach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia.

7. Serdecznie dziękujemy pielgrzymom do sanktuarium Maryjnego w Kałkowie – rodzicom i dzieciom komunijnym oraz s. Stefanii. Mamy nadzieję ,że modlitwa pielgrzymów przyniesie obfite duchowe dary dla całej naszej parafii.

8. Serdecznie  dziękujemy firmie Mar-Pol za prace na rzecz naszej parafii. Bóg Zapłać!

9. Zakończyliśmy „Poświęcenie pól” serdeczne Bóg zapłać za spotkania, pięknie przygotowane kapliczki, figury, krzyże; wspólną modlitwę oraz ofiary- w tym tygodniu: Zrecze Chałupczańskie-270 zł

10.Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła. Pracowali mieszkańcy ulicy Dygasińskiego: Maria Makowska; Barbara Pawłowska; Bożena Hanszkę; Barbara Zadorska; Ewa Witkowska. Serdeczne Bóg zapłać za pracę i ofiarę 50 zł. W sobotę- 3 czerwca  na godz. 9.00  zapraszamy  do sprzątania naszego Kościoła  rodziców i kandydatów do s. Bierzmowania.

11.W sobotę -3 czerwca udamy się do chorych- potem wznowimy te wizyty po wakacjach.

12.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

13.Zapraszamy na spotkania  kandydatów  do s. bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

CZWARTEK 1 CZERWCA- godz. 19.00

PONIEDZIAŁEK 5 CZERWCA -godz. 19.00

NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ – PIĄTEK 2 CZERWCA , GODZ. 19.00

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA – SOBOTA 3 CZERWCA, GODZ. 9.00

PONIEDZIAŁEK 5 CZERWCA, PO SPOTKANIU Z BIERZMOWANYMI

 14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej- jest nowy periodyk Magazyn- Niedziela-dla wszystkich, którym bliska jest tematyka historyczna i patriotyczna- cena 15zł. Zapraszamy!

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię-gościom i domownikom; lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 28 maja 2023
Przewiń na górę