ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 Czerwca 2022

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. . Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia.

Jest to święto patronalne naszych sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia – Pamiętamy o uroczystych obchodach 100-lecia pobytu Sióstr w Chmielniku -19 czerwca  -polecamy Je naszej modlitwie i wdzięczności.

– Zapraszamy dzisiaj  na VI Chmielnicki Wieczór Uwielbienia –zaczynamy o  godz.17.00. Wieczór Uwielbienia to niesamowity czas, kiedy niebo otwiera się nad naszym miastem, a Pan hojnie nam błogosławi. Jezus chodzi ulicami naszego miasta, by spotkać się z nami osobiście. …Zapraszamy!

-Bp Kielecki Jan Piotrowski prosi aby w niedzielę 5 czerwca 2022 przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek w parafii, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w p[racach remontowo-budowlanych .

2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tak godnego i głębokiego przeżycia s. Bierzmowania w naszej parafii. Dziękujemy Bierzmowanym i ich  rodzicom, a  szczególne podziękowania  dla s. Gracjany i ks. Piotra Noconia. Serdecznie dziękujemy za dar młodzieży bierzmowanej i ich rodziców  na rzecz Misji i naszej parafii- 3 600 zł. Bóg zapłać!

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Msze św. w naszym Kościele o 6.30-12.00 —18.00. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego w poniedziałek 06.06. po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym.

4.W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca:

-będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy– odpust w Kościółku Świętej Trójcy. Uroczystą sumę – przy kościółku o godz.12.00 – będzie sprawował Nuncjusz Apostolski w Ghanie arcybiskup Henryk Jagodziński .Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– po Mszy św. o godz.17.00  i Nabożeństwie czerwcowym spotkanie z poetką mieszkającą na terenie naszej parafii  p. Kazimierą Szczykutowicz –(notka biograficzna na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej) . Będzie można nabyć Jej książki za dowolną kwotę-zebrane pieniądze przeznaczymy na szczytne cele oraz zyskać dedykację i autograf  Autorki. Zapraszamy!

6. Nikt nie przyszedł o sprzątania naszego Kościoła ,to smutne… Przygotowanie parafialnego Wieczernika nie jest obowiązkiem lecz przywilejem, bo Pan przygotował nam już mieszkanie w niebie.. a my …:

 W sobotę  na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Suchowoli.

7. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

8.Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 1 do 8 lutego 2023 -ferie zimowe. W programie :

-Sanktuarium w Fatimie -miejsce objawień-gdzie Matka Boża przekazała  trzy tajemnice fatimskie; dom dzieci -w AIjustrel. 

następnie udamy się do Santiago de Compostela(Hiszpania),gdzie przejdziemy odcinek słynnego szlaku św. Jakuba i nawiedzimy Katedrę-gdzie znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła oraz wiele innych miejsc ważnych dla nas Chrześcijan. Serdecznie zapraszamy . Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.

9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 Czerwca 2022
Przewiń na górę