VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 Maja 2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). Gościmy dzisiaj  o. Bogdana Kocańdę, założyciela  Fundacji  – Rodzina w Służbie Człowieka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ,rozważań   i  budowania pięknych więzi małżeńskich.

2. Dzisiaj  o godz. 17.00 -kolejna stacja III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej w naszej parafii ,będzie to Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa Ks. Krzysztofa Banasika, ks. Dariusza Kozaka i ks. Mariusza Kwaśniewskiego -gościem honorowym będzie ks. bp Marian Florczyk. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za drogich Jubilatów i o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i konsekrowanego.

3. Zakończyliśmy „Biały Tydzień” serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę dzieciom komunijnym, ich rodzicom oraz pani katechetce Marzenie Kaszy i s. Antoninie , które koordynowały te modlitewne spotkania.

Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych i dzieciom za wspólną pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Bóg zapłać!

4. We wtorek, 31 maja:

-liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

 –  spowiedź kandydatów do s. bierzmowania  od 16.00 do 18.00.

 – sprzątanie kościoła i otoczenia, po Mszy św. (wtorek godz. 19.00)           

5 . Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

7. W czwartek- 2 czerwca w naszej Parafii przez posługę ks. Bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego odbędzie się:

-o godz.15.30 -poświęcenie ronda im. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego

-o godz. 16.00 będzie sakrament Bierzmowania – Niech dar Ducha Świętego napełni naszą wspólnotę parafialną.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek  rano o godz.6.30 Msza św. – Apostolstwa Dusz Czyśćcowych

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 17.00;

–  nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.6.30.

9. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Jest to święto patronalne naszych sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia -polecamy Je naszej modlitwie i wdzięczności. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego zapraszają do wspólnej Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna rozpoczyna się  o godzinie 17.30 w kościele Parafialnym.

10. Zapraszamy  na VI Chmielnicki Wieczór Uwielbienia –zaczynamy o  godz.17.00. Wieczór Uwielbienia to niesamowity czas, kiedy niebo otwiera się nad naszym miastem, a Pan hojnie nam błogosławi. Jezus chodzi ulicami naszego miasta, by spotkać się z nami osobiście. …Zapraszamy!

11. Bp Kielecki Jan Piotrowski prosi aby w niedzielę 5 czerwca 2022 przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek w parafii, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w p[racach remontowo-budowlanych .

12.Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Suchowoli W sobotę pracowali: Bogusława Kasperek; Małgorzata Kasperek ;Krzysztof Kolbuc: Mariola Kolbuc; Marek Wiewióra. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 50 zł. W sobotę  na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Suchowoli.

13. Na ławkach  leżą obrazki ze Świętą Rodziną, a z tyłu jest kontakt telefoniczny do osób, które opowiedzą Wam o Domowym Kościele, odpowiedzą na Wasze pytania. Jeśli masz pragnienie pójść dalej, mocniej i głębiej w relacji ze współmałżonkiem, weź obrazek i zadzwoń ! To może być niesamowity początek dla Twojego małżeństwa.

14. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 Maja 2022
Przewiń na górę