II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 31 Grudnia 2023

1) Dzisiaj w liturgii przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

„Małżeństwo i życie rodzinne są drogami do szczęścia i świętości przez ofiarne i wielkoduszne oddanie się woli Bożej i bliźnim.”( Święty Josemaría Escriváz)

Kończymy rok 2023, o godz.16.00 Msza św. dziękczynna za rok 2023 i nabożeństwo na zakończenie roku. Zapraszamy dzisiaj   na Mszę św. dziękczynno-błagalną o godz.23.30!

Jutro – poniedziałek, 1 stycznia, Nowy Rok, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w porządku świątecznym!

2)W tym tygodniu :

-I czwartek miesiąca -Msza św. Apostolstwa Dusz Czyśćcowych o godz. 6.30.

-I piątek -spowiedź od godz.16.00

-I sobota -to Uroczystość Objawienia Pańskiego- Trzech Króli – Msza św. zamówiona przez Legion Maryi o godz.7.00

3). W sobotę , 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Zapraszamy do orszaku Trzech Króli -zbiórka o godz. 11:30 przy Gęsi, Bloki – sklep GS oraz blok przy osiedlu Dygasińskiego. Wymarsz godz.11:35 . Spotkanie na rynku, skąd dalej wspólnie  orszak wędruje do Kościoła. Zachęcamy, aby dzieci  się poprzebierały  za postacie Bożonarodzeniowe -tzn. pastuszków ,aniołów, mędrców.  Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Tradycyjnie po każdej Mszy św. będzie sprzedawana kreda, kadzidło z węgielkiem, które przygotowali dzieci z opiekunami z naszej  świetlicy Caritas Ofiara dobrowolna.

4) Trwa Wizyta Duszpasterską. Jest to czas  wspólnej modlitwy i rozmowy. Kapłan przychodzi ,aby w imieniu Chrystusa pobłogosławić nasza ,pracę, dom i wspólnotę rodziny-dlatego zebrani przy krzyżu-.modlimy się o dar błogosławieństwa Bożego. Nasz dom pokropiony wodą świeconą przypomina nam, że jesteśmy dziećmi Bożymi przez dar chrztu św.. Dzieci zostawiają zeszyt do religii a młodzież zeszyt i indeksy do bierzmowania.. Jeśli z kapłanem chodzą ministranci to wskażą dom, który oczekuje na kolędę. Jeśli ministrantów nie ma ,wypada księdza poprosić, aby wiedział gdzie wejść. Gdy będziemy mieli życzenie złożyć ofiarę to proszę zaznaczyć czy jest to ofiara dla księdza czy na potrzeby Kościoła.

Ofiary na kościół  przeznaczymy na  remont budynku Kościoła – od izolacji fundamentów do nowej elewacji ścian. który jest zaplanowany we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Chmielniku.  Liczymy jak zwykle na ofiarność naszych parafian i dziękujemy Im za wszelkie składane ofiary.

5). Plan wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

2 stycznia -wtorek

9.00 –

Lipy -2 księży

15.30 –

ul. Pierzchnicka, Mrucza, Cicha – 4 księży

3 stycznia -środa

9.00 –

Kolonie Suchowolskie -2 księży

15.30 –

ul. Dygasińskiego -3 księży

Żeromskiego i Jana Pawła II – 1 ksiądz

4 stycznia -czwartek

Szyszczyce -2 księży

ul. Kielecka, Na Skarpie, blok Dojazdowa – 4 księży

5 stycznia -piątek

Ciecierze -1 ksiądz –

6) Serdeczne Bóg zapłać za przepyszne obiady kolędowe:

-Dyrektorowi i personelowi kuchni DPS Łagiewniki

-oraz Pani Sołtys i  Paniom z Przededworza. Bóg Zapłać!

7). Składamy podziękowanie za sprzątanie  naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Wanda Janasz; Ewa Styrcz;;Zofia Siekańska; Anita Jabłońska; Ewa Pietrzyk; Henryk Pietrzyk; Iwona Ślązak; Jadwiga Borowiec. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 80 zł. W piątek-5 stycznia na godzinę  18.30 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

8). Polecamy :

-lekturę prasy katolickiej. –dodatkowe: Magazyn Gościa Niedzielnego-12 zł; Magazyn Niedzieli -15zł.

-Kalendarze Rolnicze -35 zł i Misyjne – 7zł.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom , kantorom i służbie liturgicznej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia. Szczęść Boże!

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 31 Grudnia 2023