III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 Maja 2022

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy ,w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny jako Niedziela Biblijna– rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

2. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Na nabożeństwa majowe gromadzimy się w kościele, kapliczkach, przy krzyżach i w domach ,aby śpiewać litanie loretańską. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej; w kościółku św. Trójcy w dni powszednie o godz. 19.30 oraz w niedzielę i święta o godz.18.30.

3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego jutro -02.05. po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 i Nabożeństwie majowym.

4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 6.30-10.00-za Ojczyznę i o18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

5. W środę – 4 maja święto św. Floriana -będziemy się modlić za  naszych strażaków z zawodowej i ochotniczej straży Pożarnej. Niech dobry Bóg udziela im potrzebnych łask.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca.

 W I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe ,Msza św.  o godz.18.00 i nabożeństwo Majowe.  Procesja po cmentarzu.

– I piątek -okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.00

w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

7. Serdeczne Bóg zapłać za  ofiary  na działalność Kieleckiej Caritas  zebrane do puszek  w Niedzielę Miłosierdzia Bożego –2 115 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i Rycerzom Kolumba, którzy tę ofiarę zebrali .

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać p Panu Czerwińskiemu za ofiarowane chleby oraz osobom, które podzieliły się z potrzebującymi darem „ze świątecznego stołu” i tym, które  je  przygotowały w formie paczek i przekazały.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać p. dyrektorowi Sławomirowi Wójcikowi i p. .Kierownikowi Wiesławowi Buckiemu wraz z pracownikami Warsztatów Powiatowego Zespołu Szkół za przygotowanie i zainstalowanie wieszaka rowerowego przy plebanii.

10. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Przededworza  W sobotę pracowali: Kazimiera Stachowicz; Danuta Kozak; Teresa Wieczorek; Małgorzata Wieczorek; Marianna Piwowarska; Maryla Bielecka-Woźniak; Zofia Szcześniak; Jadwiga Witkowska; Henryka Leśniewska; Paulina Cofór. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 110zł. W sobotę na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Przededworza

11. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. W przyszłą niedzielę -8 maja Katecheza Chrzcielna po wieczornej Mszy św. i Nabożeństwie majowym (Msza św. o godz.17.00)

12.W przyszłą niedzielę poświęcenie pól:

1.Zrecze pod Falkami, Wielka Łąka

2.Zrecze Chałupczańskie, Brzozowskie i Zaolszynie

3.Chmielnik

W Łagiewnikach będzie poświęcenie pól w przyszłą niedziele po Msz św. w Kaplicy.

Dzisiaj rozpoczniemy poświecenie pól, które jest wyrazem współpracy Boga z człowiekiem w realizacji cudu kreacji świata.                                                                                                  

13. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 Maja 2022
Przewiń na górę