IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 Maja 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz.17.00 i Nabożeństwie Majowym. Zapraszamy!

2. Na zakończenie dni modlitw o powołania, w czasie trwania III Kongresu Eucharystycznego  Diecezji Kieleckiej,  w przyszłą niedzielę na Sumie (godz.12.00) będziemy przezywać Jubileusz kapłański -10 lecie posługi kapłańskiej naszego parafianina ks. Marcina Kunata SAC. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dostojnego Jubilata i o nowe powołania do służby w Kościele.

3. Na nabożeństwa majowe gromadzimy się w kościele, kapliczkach, przy krzyżach i w domach ,aby śpiewać litanie loretańską. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej; w kościółku św. Trójcy w dni powszednie o godz. 19.30 oraz w niedzielę i święta o godz.18.30. Zapraszamy.

4. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

5.W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

6. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

7.vW niedzielę -15 maja uroczyste obchody „Święta Polskiej Niezapominajki”. O godz.12.00 -Msza św. w Kościele Parafialnym w Chmielniku a o 14.00- część artystyczna w Piotrkowicach na placu szkolnym. Zaprasza Chmielnickie Centrum Kultury!

8.W przyszłą niedzielę w naszej Parafii sprzedawane będą kremówki. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży – na Kaszuby i na Mazury organizowanych przez Siostry Kanoniczki.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane z okazji „Poświecenia Pól”:

Lipy-330zł;;Jasień-220zł;Lubania i Różanka-310zł;Kolonia Suchowolska II-100zł;Kolonia Suchowolska I –280zł; Andrzejówka-270zł;Dezyderów-230zł;; Zrecze Małe- 460zł;.Ciecierze-200zł .Suchowola –390Serdeczne Bóg zapłać

Dzisiaj poświęcenie pól od godz.15.00:

1.Zrecze pod Falkami, Wielka Łąka

2.Zrecze Chałupczańskie,

3.Zrecze Brzozowskie i Zaolszynie

4.Chmielnik

5.W Łagiewnikach będzie poświęcenie pól  po Msz św. w Kaplicy.

10.Składamy serdeczne Bóg zapłać naszym parafianom uczestniczącym w pracach grup synodalnych. Synod o Synodalności w diecezji Kieleckiej   wskazuje na drogę, po której Lud Boży idzie razem budując mistyczne Ciało Chrystusa czyli Kościół i są za niego współodpowiedzialni.

11. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Przededworza  W sobotę pracowali: Ewa Gajek ;Grażyna Gajek; Anita Kowalska; Kamil Szymczyk; Eliza Szymczyk; Ewelina Kowalczyk; Leokadia Wieczorek; Elżbieta Piotrowicz; Marta Paździoch .Bóg zapłać za pracę i ofiarę 90zł.W sobotę na godz.9.00 zapraszamy mieszkańców Suchowoli.

12.Kancelaria parafialna do piątku -13 maja włącznie  czynna tylko po południu (od 17.00 do 18.00).

13. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 Maja 2022