V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 Maja 2022

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

Na  Sumie (godz.12.00) będziemy przezywać Jubileusz kapłański -10 lecie posługi kapłańskiej naszego parafianina ks. Marcina Kunata SAC. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dostojnego Jubilata i o nowe powołania do służby w Kościele.

2. W ramach III Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej obędzie się w naszej parafii uroczystość I Komunii św. w sobotę-21 maja o godz.10.00– klasy 3 a ,b i 12.00 -klasy 3 c,d,s.

–we wtorek 17 mają o godzinie 19.00  zapraszamy dzieci i rodziców klas 3 do kościoła na spotkanie modlitewne przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej.

pierwsza spowiedź dla dzieci oraz spowiedź dla rodziców i bliskich będzie w czwartek 19 maja  o godz. 16.00.

3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

5. Zakończyliśmy „Poświęcenie pól” serdeczne Bóg zapłać za spotkania, pięknie przygotowane kapliczki, figury, krzyże; wspólną modlitwę oraz ofiary- w tym tygodniu: 1.Zrecze pod Falkami- 140zł; Wielka Łąka-120zł. Zrecze Brzozowskie –50zł;Miławka – 130zł;.Chmielnik I-180zł;  Chmielnik II –270zł.Szyszczyce –372zł.

6. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Suchowoli W sobotę pracowała Ewa Pietrzyk. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 20zł. W sobotę -28 maja na godz.9.00 zapraszamy kolejnych mieszkańców Suchowoli.

7.  Serdeczne Bóg zapłać dla młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Chmielniku za prace gospodarcze przy  kościółku Świętej Trójcy, sprzątali : Gabriela Siepracka, Lena Zychowicz, Wojciech Kwiatkowski oraz Kacper Adach.

8. Domowy Kościół, będący gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie działający przy naszej parafii zaprasza małżonków, narzeczonych oraz wszystkich parafian na spotkanie z o. Bogdanem Kocańdą, założycielem Fundacji  – Rodzina w Służbie Człowieka. Przyjdź i poznaj „ 25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich. Zapraszamy serdecznie 29 maja na niedzielne Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 12.00. Przyjdź i posłuchaj, być może odkryjesz coś, czego jeszcze nigdy nie słyszałeś, coś,  co umocni Twój związek i uczyni go jeszcze piękniejszym.

9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 1 do 8 lutego 2023 -ferie zimowe.
W programie :

-Sanktuarium w Fatimie -miejsce objawień-gdzie Matka Boża przekazała  trzy tajemnice fatimskie; dom dzieci -w AIjustrel.

następnie udamy się do Santiago de Compostela(Hiszpania),gdzie przejdziemy odcinek słynnego szlaku św. Jakuba i nawiedzimy Katedrę-gdzie znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła oraz wiele innych miejsc ważnych dla nas Chrześcijan. Serdecznie zapraszamy. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.

10. Dzisiaj w naszej Parafii sprzedawane są kremówki. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży – na Kaszuby i na Mazury organizowanych przez Siostry Kanoniczki

11. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15 Maja 2022