Posłani w pokoju Chrystusa

„Posłani w pokoju Chrystusa” – taki był temat drugiej tury naszych wakacyjnych rekolekcji, które przeżywaliśmy żeglując po mazurskich jeziorach. W dniach od 20 do 27 sierpnia 2022 roku siostry wraz z młodzieżą wypłynęły jachtami w rejs, aby nabrać sił duchowych i fizycznych na kolejny rok pracy i nauki.
Codzienna Eucharystia i wspólna modlitwa były dla każdego uczestnika umocnieniem i okazją do bliskiego spotkania z Jezusem. Prace w grupach skłaniały do refleksji i prowadziły do lepszego poznania Boga, były także dobrą okazją do dzielenia się doświadczeniem wiary i czerpania z doświadczenia innych osób w przeżywaniu relacji z Bogiem. Nie zabrakło także czasu na spontaniczną zabawę i radość z podziwiania pięknych krajobrazów.
Każdy dzień był także wyzwaniem, uczestnicy poznawali tajniki żeglugi, zmagali się z własnym zmęczeniem, samodzielnie przygotowywali posiłki. Dzięki temu doświadczeniu każdy, bez wyjątku, uczył się współpracy, poznawał swoje mocne strony i swoje słabości, dzielił się swoimi talentami.
Wszyscy uczestnicy pod opieką sterników oraz opiekunów: ks. Artura Hałuchy, kleryka Bartosza Hamadyka, s.Haliny Szostek, s.Gracjany Pawełczak, s.Dominiki Pac i s.Judyty Wojteckiej szczęśliwie wrócili do codziennych obowiązków, aby w swoją codzienność wnieść pokój Chrystusa i tym pokojem dzielić się z bliskimi.
s. Judyta CSS

Posłani w pokoju Chrystusa
Przewiń na górę