XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 Października 2022

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz.16.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.

3. Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego w poniedziałek 03.10. po Mszy Świętej o godz. 17.00. i nabożeństwie różańcowym.

4. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

Błogosławieństwo zwierząt domowych o godz.16.30 -wokół Kościoła -zapraszamy!

5. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo  o pokój i o  miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

 6. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. W kaplicy cmentarnej o godz. 16.30 Różaniec z wypominkami i modlitwa za dusze czyścowe oraz Msza Święta o godz. 17.00. Po Mszy Świętej będzie procesja po cmentarzu.

7. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz.16.00.  W piątek o w czasie Mszy św. o  godz. 17.00  poświęcenie Różańców dla klas trzecich komunijnych. Rodzice kupują Dziecku Różaniec według swojego uznania. Ważne, aby każde Dziecko miało swój Różaniec. Zapraszamy Dzieci na modlitwę różańcową przez cały październik.

 Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania  na spotkanie, które odbędzie  się  w piątek 7 października po Mszy św. popołudniowej i nabożeństwie różańcowym,

Wspólnota W mocy Ducha zaprasza na modlitwę Uwielbienia godz. 19.30.

8. W sobotę -8 października -Msza św. oraz koncert –Widowisko słowno-muzyczne „Sztetl. Życie i śmierć miasteczka”. Koncert stanowi upamiętnienie Żydów, którzy w przeszłości mieszkali w Chmielniku;

Msza św. o godz.15.00 -W intencji żydowskich mieszkańców Chmielnika zamordowanych w czasie II wojny światowej oraz ofiary trwających konfliktów zbrojnych”;

9. W przyszła niedziele będzie Parafialny Dzień Seminaryjny– wraz z klerykami WSD Kielce będziemy dziękować Bogu za księży pochodzących i pracujących w naszej parafii oraz o nowe i święte powołania  do życia w Chrystusowym Kapłaństwie

W przyszła niedziele Katecheza Chrzcielna po Mszy św. o godz. 16.00 i Nabożeństwie Różańcowym. Zapraszamy!

10.Stowarzyszenie Przystań-Chmielnik wraz z Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje akcję charytatywną „Plecak dla bezdomnego”. Jest to zbiórka rzeczy nowych przydatnych w codziennej egzystencji osobom bezdomnym takich jak czapki, szaliki, termosy, latarki, baterie, środki opatrunkowe i inne, które zostaną zapakowane do plecaków a następnie im podarowane. Dary należy dostarczyć do Domu Kultury w Chmielniku do dnia 10 listopada. Podzielmy się dobrem z najbardziej potrzebującymi”.

11. Zostały naprawione  i wyregulowane organy- nasz instrument muzyczny -koszt to 2.500 zł.

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do soboty  rano od 8.00 do 9.00          i po południu od 16.00 do 17.00.

12. Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Ad Astra zaprasza na pielgrzymkę ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA-Śladami Pana Jezusa i Narodu Wybranego

Termin: 27.06 – 04.07.2023r. –  CENA: 2100 PLN + 1000 USD. Bliższe informację w zakrystii – wyjazd  pilotuje – siostra Gracjana.       

13. Nikt nie przyszedł o sprzątania naszego Kościoła ,to smutne… Przygotowanie parafialnego Wieczernika nie jest obowiązkiem lecz przywilejem, bo Pan przygotował nam już mieszkanie w niebie.. a my …:

W sobotę  na godz. 9.00 zapraszamy  kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

14. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

15. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :  Nowy Gość Extra -Dotyk Miłosierdzia =cena 12 zł                                                                   

16.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom.                                                                             

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 Października 2022
Przewiń na górę