Rekolekcje dla młodzieży z Błogosławionym Ojcem Gwidonem

Młodzież (52 młodych ludzi) prawie z całej Polski, czyli z Chmielnika, z Ustki, ze Słupska, Tenczynka, Czańca, Międzybrodzia Bielskiego i Wrocławia spotkała się w Chmielnie na Kaszubach w dniach od 30 czerwca do 8 lipca 2022 na „Rekolekcjach z Ojcem Gwidonem” zorganizowanych przez s. P. Gracjanę Pawełczak i s. Dominikę Pac. Głównym tematem tych dni było hasło tegorocznego roku duszpasterskiego: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Uczestnicy codziennie w czasie spotkań w grupach pod przewodnictwem swych animatorów: s. Dominiki Pac, kleryka Tadeusza Florczyka, s. Boguchwały Perlak i lektora Dominika Ściany rozważali co znaczy, że każdy z nas jest: odnalezionym, wybranym, obdarowanym, oczyszczonym, ukształtowanym, chronionym, przenikniętym i posłanym. W czasie Eucharystii, która była „szczytem i źródłem” każdego dnia rekolekcji ks. Andrzej Strama pomagał zgłębiać te poszczególne aspekty posłania w imieniu Chrystusa. Oczywiście nie zabrakło różnego rodzaju atrakcji takich jak: plażowanie, kąpiel i pływanie na rowerkach wodnych po Jeziorze Kłodno w Chmielnie, zwiedzanie domu do góry nogami i innych ciekawych miejsc w Szymbarku, „Daru Pomorza” i Centrum Nauki Experyment w Gdyni, spacer po Gdańsku, poznawanie charyzmatu bł. Ojca Gwidona u Sióstr w Gdańsku Matemblewie, pływanie razem z rekinami (no może trochę obok basenu z nimi) w Aquaparku Reda i spacer po plaży nad Morzem Bałtyckim.

Rekolekcje dla młodzieży z Błogosławionym Ojcem Gwidonem
Przewiń na górę