XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Września 2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.17.00. – Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy!

3. Serdeczne Bóg zapłać składamy pieszym pielgrzymom do Piotrkowic –  wraz  z  przewodnikiem ks. Pawłem Foderowiczem, którzy ofiarnie i pobożnie uczcili Maryję. Dziękujemy Rycerzom Kolumba oraz wszystkim, którzy tak  godnie reprezentowali nasza parafię na Odpuście w Piotrkowicach. Bóg zapłać! 

4. Serdeczne Bóg zapłać członkom i sympatykom Legionu Maryi, którzy ze swoim opiekunem duchowym uczestniczyli w Ogólnopolskiej  Pielgrzymce Legionu Maryi do Częstochowy.             

5. We wtorek – 13 września kolejne Nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy do naszego Kościoła na godz. 20.00.

6. W środę – 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zadbajmy o przydrożne Krzyże i figury – zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

7. Dnia 15 września o godz. 12.00.  w naszym Kościele – „Zawołani po Imieniu”, Upamiętnienie Marii i Wacława Stradowskich zamordowanych za pomoc Żydom w czasie okupacji niemieckiej. Uroczystej Sumie przewodniczy ks. biskup Ordynariusz Jan Piotrowski. Zapraszamy!

 8. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

9. Zapraszamy młodzież klas VIII oraz ich rodziców na Mszę Świętą i spotkanie organizacyjne kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w 2023 roku. Spotkani odbędzie się 18 września br. po Mszy Świętej o godz. 12.00.

10. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców  Śladkowa Małego. Pracowali: Styrcz Ewa, Maj Alicja, Pietrzyk Ewa, Stachowicz Irena, Pietrzyk Bożena, Pietrzyk Halina, Wolna Irena, Siekański Mirosław, Siekańska Zofia, Wolna Genowefa. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  100 zł. 

11. W sobotę 17 września zapraszamy na godz. 9.00. kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

12. Ks. Proboszcz jest na urlopie, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano o do 13 września.

13. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :  

15. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 Września 2022
Przewiń na górę