XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 Września 2022

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski.

2. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym.- serdecznie zapraszamy! 

3. Spotkanie Czcicieli Ducha Świętego w poniedziałek-5 września po wieczornej Mszy św. Zapraszamy

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte tego dnia w naszym Kościele o godz. 6.30 i 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej  Mszy Świętej.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach o. Grzegorz Irzyk OCD zaprasza na wspólne  świętowanie uroczystości  odpustowej Narodzenia NMP -8 września, o godz.11.30.Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Biskup Kielecki Jan Piotrowski- informacje na plakacie.

Zapraszamy, jak co roku na pieszą pielgrzymkę z Chmielnika  do Piotrkowic (planowana jest droga przez las, zależy od pogody)-zapisy w zakrystii i kancelarii.

5. Wspólnota W mocy Ducha zaprasza na Mszę św. wotywną o Duchu Świętym w piątek – 9 września o godz.19.30 .Zapraszamy! 

6. Legion Maryi organizuje 10 września-sobota 28 doroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Zbiórka przed plebanią o godz. 5.45-wyjazd o godz.6.00.

7. W przyszła niedzielę – 11września  po  Mszy św. o godz.17.00 –Katecheza Chrzcielna. Zapraszamy!

8. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Marek Kwiecień i Iwona Kwiecień. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 20 zł. W sobotę – 10 września na godz.9.00   kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać p. Monice i Markowi Pałys za pomysł, materiały i realizację poręczy na chór. Niech dobry Bóg wynagrodzi im dobre Serce!

10. Zostały  zamówione  do Kościoła dwie barokowe wiszące lampy wieczne- sygnalizujące Obecność Jezusa Chrystusa w tabernakulum -koszt inwestycji ok.30 000 zł.– ilustracje graficzne w gablocie ogłoszeniowej w dzwonnicy.

11. Ks. Proboszcz wyjeżdża na krótki  urlop, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano od jutra do 13 września.

12.Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc!  Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej : Do  nowego numeru Niedzieli dołączony jest pierwszy numer nowego tygodnika Bliżej Życia z Wiarą -w którym opisywane są historie ludzi, którym wiara pomogła w trudnych momentach życia i inne świadectwa…koszt tych dwóch gazet- 10 zł                                                                       

14.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 Września 2022
Przewiń na górę