VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 Maja 2022

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Rozpoczynamy Tydzień Laudato si –(22 -29 maja 2022) by wsłuchać się w nauczanie Kościoła wyrażone w encyklice papieża Franciszka, aby spojrzeć z wrażliwością na otaczający nas świat.

2.Wczoraj w naszej parafii przeżywaliśmy  uroczystość I Komunii św.- 87 dzieci. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tak dostojnego i modlitewnego przeżycia tej uroczystości ; Szczególne podziękowania dla s. Antoniny i p. katechetki Marzeny Kaszy oraz rodziców dzieci komunijnych. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie naszego Parafialnego Wieczernika- sprzątanie i piękne kwiaty, Jego otoczenia oraz ofiarę  3 000  zł  – jako dar Ołtarza .Bóg zapłać! Rozpoczynamy Biały Tydzień.

3. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

6. Siostry Kanoniczki Ducha Świętego zapraszają do wspólnej Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna rozpoczyna się 27 maja w piątek o godzinie 17.30 w kościele Parafialnym.

7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

8. Domowy Kościół, będący gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie działający przy naszej parafii zaprasza małżonków, narzeczonych oraz wszystkich parafian na spotkanie z o. Bogdanem Kocańdą, założycielem Fundacji  – Rodzina w Służbie Człowieka. Przyjdź i poznaj „ 25 praw i zasad budowania pięknych więzi małżeńskich. Zapraszamy serdecznie 29 maja na niedzielne Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 12.00. Przyjdź i posłuchaj, być może odkryjesz coś, czego jeszcze nigdy nie słyszałeś, coś,  co umocni Twój związek i uczyni go jeszcze piękniejszym.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 -kolejna stacja III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej w naszej parafii ,będzie to Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa Ks. Krzysztofa Banasika, ks. Dariusza Kozaka i ks. Mariusza Kwaśniewskiego -gościem honorowym będzie ks. bp Marian Florczyk. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za drogich Jubilatów i o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i konsekrowanego.

10.Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 1 do 8 lutego 2023 -ferie zimowe. W programie :

-Sanktuarium w Fatimie -miejsce objawień-gdzie Matka Boża przekazała  trzy tajemnice fatimskie; dom dzieci -w AIjustrel.

następnie udamy się do Santiago de Compostela(Hiszpania),gdzie przejdziemy odcinek słynnego szlaku św. Jakuba i nawiedzimy Katedrę-gdzie znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła oraz wiele innych miejsc ważnych dla nas Chrześcijan. Serdecznie zapraszamy .Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.

11. Serdeczne Bóg zapłać ks. Marcinowi Kunatowi SAC ,którego jubileusz 10 -lecia kapłaństwa przeżywaliśmy w ubiegła niedzielę za ofiarowanie naszej parafii pięknego ornatu Maryjnego..

12. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z racji „Poświęcenia Pól”:

Łagiewniki-489zł;Zrecze Duże-457zł;Śladków Mały-720zł;Hollendry- 450zł.Zrecze Chałupczańskie – 280 zł; Zrecze Małe-Zaolszynie -110zł;Przededworze 230zł .Bóg zapłać!

13. Zbliża się VI Chmielnicki Wieczór Uwielbienia –Niedziela – 5 czerwca b.r. godz.17.00. Wieczór Uwielbienia to niesamowity czas, kiedy niebo otwiera się nad naszym miastem, a Pan hojnie nam błogosławi. Jezus chodzi ulicami naszego miasta, by spotkać się z nami osobiście. …Zapraszamy!

14. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Życzymy  dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 Maja 2022