XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 Sierpnia 2022

1. Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

2. Rozpoczynamy nowy rok pracy apostolskiej z nowym składem sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia w naszej parafii: s.Bernardyna -siostra Przełożona, s. Antonilla, s. Damaria, s. Rafaela i s. Stefania.  Siostrom życzymy duchowego wzrostu i twórczego posługiwania w naszej Parafii. Niech dobry Bóg w mocy Ducha Świętego przez Jezusa Chrystusa błogosławi naszym duszpasterskim działaniom.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.

Tego dnia :

-przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

-Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

-1 września o godz.19.00 wspólnota W mocy Ducha będzie gospodarzem spotkania diecezjalnych liderów wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w diecezji Kieleckiej wraz z ich opiekunem ks. Andrzejem Drapałą .

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 W I czwartek  na cmentarzu o godz. 17.30 Różaniec z wypominkami – modlitwa  za dusze czyśćcowe, Msza św.  o godz.18.00 i procesja po cmentarzu.

-w I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00 i o godz.18 00 Msza św. możliwość Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa

 Wspólnota W mocy Ducha zaprasza na godz.19.30  na modlitwę  Uwielbienia

– w I sobotę o godz.6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej

6. W środę 8 września-czwartek  święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach o. Grzegorz Irzyk OCD zaprasza na wspólne  świętowanie uroczystości  odpustowej Narodzenia NMP -8 września, o godz.11.30.Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Biskup Kielecki Jan Piotrowski- informacje na plakacie.

Zapraszamy, jak co roku na pieszą pielgrzymkę z Chmielnika  do Piotrkowic-zapisy w zakrystii.

7. Zapraszamy parafian do udziału w ruchach i wspólnotach parafialnych-

8. Zapraszamy do zgłaszania chorych, do których co miesiąc w I sobotę pojedziemy z posługą sakramentalną- zapisy w zakrystii i kancelarii

Legion Maryi z naszej parafii:

– rozpoczyna 30 sierpnia od godz.18.00 „Jerycho Różańcowe w intencji -O wierność narodu Polskiego Chrystusowi Królowi Świata i pokój dla ojczyzny”.

Rozpoczynamy Mszą św. i następnie modlimy się do Apelu Jasnogórskiego 21.00- zapraszamy wszystkich chętnych!

-10 września-sobota organizuje 28 doroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Zbiórka przed plebanią o godz. 5.45-wyjazd o godz.6.00.Koszt ok.40zł.Zapisy u pań z Legionu Maryi.Zapraszamy!

9. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców Śladkowa Małego. Pracowali: Bóg zapłać za pracę i ofiarę  70 zł. 

 W sobotę – 3 września na godz.9.00   kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

10. Zakończyliśmy remont poddasza na plebanii koszt inwestycji -robocizna i materiały- to 6 400zł.

11. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

12.Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :                                                                        

13.  Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię- lektorom i kantorom oraz Gościom i domownikom. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje  i urlopy oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Niech to będzie czas dzielenia się świadectwem wiary i miłości.                                                                                                                                   
Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 Sierpnia 2022
Przewiń na górę