XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 Września 2022

1. Dziś dwudziesta piata niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy  się wspólnie, abyśmy  zachowując Boże przykazania zasłużyli na życie wieczne.

2.Zapraszamy młodzież klas VIII oraz ich rodziców na Mszę św. i spotkanie organizacyjne Kandydatów do przyjęcia  s. Bierzmowania  w roku 2023. Spotkanie odbędzie się dzisiaj po Sumie o godz.12.00.

3. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni  medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

4. Dziś,18 września, przypada również święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

5. Serdecznie gratulujemy organizatorom wydarzenie „Zawołani po imieniu- Upamiętnienie Marii i Wacława Stradowskich zamordowanych za pomoc żydom w czasie okupacji niemieckiej. Niech to uniwersalne przesłanie mówiące o odwadze, poświęceniu i solidarności z prześladowanymi stanie się inspiracją dla naszego codziennego życia.

6. Serdeczne Bóg zapłać młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Chmielniku: Gabrieli Sieprackiej i Lenie Zychowicz,a także Towarzystwu Miłośników Ziemi Chmielnickiej oraz Rycerzom Kolumba za przeprowadzone prace porządkowe przy kościółku Świętej Trójcy.

7. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców  Śladkowa Małego. Pracowali: Marian Stachowicz; Mariusz Walasek; Iwona Ślązak; Karolina Ślązak; Wanda Janasz; Jadwiga Borowiec. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 70 zł. W następną  sobotę zapraszamy na godz. 9.00. kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

8. Nasze Organy- instrument muzyczny  uległy usterce- czekamy na zespół naprawiający. Mamy przekonanie ,że wkrótce wszystko wróci do normy.

9. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

 11. Ks. Proboszcz jest na urlopie, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano do 30 września.

12. W sobotę 1 październik zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe naszej parafii na Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Piotrkowic. Zapisy w Zakrystii. Serdecznie Zapraszamy!

13. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom.                                                                             

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 Września 2022
Przewiń na górę