XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 Września 2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. Zakończyliśmy naprawę Zegara na frontonie naszego kościoła – koszt inwestycji to 10 tys. złotych – koszt naprawy zostanie pokryty przez zakład ubezpieczeń budynku kościoła.

3. Serdeczne Bóg zapłać rodzinie naszej parafii, która zapłaci za zamówione barokowe lampy wieczne do naszego kościoła – koszt ok. 30 tys. złotych. Niech dobry Bóg wynagrodzi dobroć ich serca.

4. W środę, 28 września w ramach akcji duszpasterskiej: „Koronka na ulicach miasta” wraz ze wspólnotą Legionu Maryi o godzinie 15.00 zapraszamy na rynek naszego miasta na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przemarsz spod Kościoła o 14.45.

5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału
w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. o godz. 17.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

6. Wyjazd na spotkanie Róż Różańcowych w Piotrkowicach w sobotę 1 października o godz. 9.30. z parkingu przy plebanii.

Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. godz. 6.30– serdecznie zapraszamy!

8. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca – Błogosławieństwo plecaków i przyborów szkolnych w czasie Sumy o godz.12.00. Msza Święta po południu o godz. 16.00. – a po niej Nabożeństwo Różańcowe.

10. Siostra Stefania zaprasza wszystkie chętne dzieci do reaktywowanej scholii parafialnej, zapisy u Siostry przez złożenie pisemnej deklaracji rodziców.

11. Składamy podziękowanie za sprzątanie naszego Kościoła dla mieszkańców  Śladkowa Małego. Pracowali: Elżbieta Łoboda oraz Zofia Syska. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 20 zł. W następną  sobotę zapraszamy na godz. 9.00. kolejnych mieszkańców Śladkowa Małego.

12. Ks. Proboszcz jest na urlopie, w związku z tym Kancelaria Parafialna nie będzie czynna rano do 30 września.

13. Cmentarz jest miejscem świętym. Apelujemy o zmianę naszych zwyczajów-szacunek dla zmarłych domaga się naszej pamięci i modlitwy, ale wystarczy jeden okazały znicz ze zmiennym wkładem… Śmieci odnosimy do wyznaczonych miejsc! Bardzo prosimy o zmianę zwyczajów naszych parafian i gości! Serdecznie dziękujemy tym, którzy zastosowali się do naszej prośby!

14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej :

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ubogacającym nasza liturgię – lektorom i kantorom oraz gościom i domownikom.

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże

 

 

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 Września 2022
Przewiń na górę